sac-mantari-bitkisel-tedavi
Saç Mantarı Bitkisel Tedavi
31 Ocak 2017
tinea-capitis-nedir
Tinea Capitis Nedir
2 Şubat 2017

Saç Mantarı Bitkisel Tedavisi

sac-mantari-bitkisel-tedavisi

sac-mantari-bitkisel-tedavisi

Uzman Desteği Alın

Saç Mantarı Bitkisel Tedavisi

Saç Mantarı Bitkisel Tedavisi, Saç Mantarı, Saç Mantarı Bitkisel Tedavisi Yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Saç hastalıklarından en çok yaygın olanıdır saç mantarı. Biz de bu yaygın olan saç hastalığına çözüm için, sizlere saç mantarı bitkisel tedavi yöntemlerinden biraz bilgi sunalım istedik.

Saç hastalıklarından en çok yaygın olanıdır saç mantarı. Biz de bu yaygın olan saç hastalığına çözüm için, sizlere saç mantarı bitkisel tedavi yöntemlerinden biraz bilgi sunalım istedik.

Saç Mantarı Bitkisel Tedavisi için Kullanılan Yağlar

Aloe Vera : Vitamin ve mineral açısından zengin bir bitkidir. A, B1, B2, B3, B6, C, E vitaminlerini içerir. Ayrıca B12 vitamini açısından da iyi bir kaynaktır. Aloe vera folik asit, kalsiyum, magnezyum, çinko, selenyum, demir, krom, sodyum, potasyum, manganez ve bakır minerallerini içeren bir bitkidir. Özellikle antivirüs etkisi nedeniyle uçuklarda 3 gün gibi kısa bir sürede iyileşmeyi sağlar. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Çay Ağacı Yağı : Antiseptik özelliği ile bakterileri yok eder ve sürüldüğü bölgenin iyileşmesini sağlayacaktır. (kaynak:hthayat com)

Ardıç : Antiseptik özellikleri olan bir yağdır. Saç dökülmesine iyi gelir, saçların dökülmesini durdurur. Tonik etkisi bulunur, bu sayede cildin güzel görünmesine yardım etmesi de ardıç yağı faydaları arasındadır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Zeytinyağı : Etkili bir antioksidandır. Bu özelliğinden dolayı serbest radikallerin neden olduğu kırışıklık, tahriş ve yaşlanmas sorunlarını geciktirebilir. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesini ve sürekli sağlıklı kalmaları için gerekli olan mineralleri ve vitaminleri sağlar. (kaynak:faydalarizararlari com)

Keten Tohumu Yağı : Antioksidan etkiye sahiptir. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Argan Yağı : Cilde olan faydalarından bir tanesi de cildi serbest radikaller ve mikroplardan temizleyebilmesidir. Antioksidan özelliğinden dolayı bunu başarabilen argan yağı böylece cildin erken yıpranmasına engel olur. (kaynak:faydalarizararlari com)

Diğer Yağlar

Jojoba Yağı : İltihap giderici özelliğiyle akne ve sivilce tedavisinde de oldukça başarılıdır. E vitamini açısından zengindir. Antialerjendir. Hücre yenileyici özelliği vardır. (kaynak:milliyet com tr)

Hint Yağı : Hint yağı, çeşitli saç derisi sorunlarına neden olan ve saç dökülmesine yol açan enfeksiyonlardan kurtulmak için kullanılabilir. Kuru, pullu kafa derisi üzerine uygulandığında nemi korur ve kafa derisinin durumunu iyileştirebilir. (kaynak:bilgiustam com)

Isırgan Tohumu Yağı : Saç dökülmesi kadınların ve erkeklerin sık yaşadığı problemlerden biridir. Sadece saç dökülmesi de değil, cansız, püskül püskül olmuş saçlarını dert edinenler. Kepekli ve yağlı görüntüden rahatsız olanlar, yıpranmış saçlarıyla baş edemeyenler ısırgan tohumu yağını kullanabilirler. (kaynak:endogalindan com)

Çam Terebetin Yağı : Saç köklerini ciddi anlamda onaran ve besleyen çam terebentin yağı. Saç dökülme sorunu içinde oldukça faydalı bir yağdır. Çam terebentin yağının saç üzerinde en etkili olduğu bölge saç dipleridir. Kepek sorunları ve deri problemlerinden düzenli bir kullanım ile kurtulmanızı sağlar. (kaynak:saclarimveben com)

Saç Mantarı Bitkisel Tedavisi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Saç Mantarı Bitkisel Tedavisi, hakkında detaylı bilgi için bizi arayın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.