Saç Derisindeki Mantara Bitkisel Çözüm

İbrahim Saraçoğlu Saç Mantarı Tedavisi
14 Eylül 2017
Saç Derisi Mantarı Bitkisel Tedavi
22 Aralık 2018

Saç Derisindeki Mantara Bitkisel Çözüm

Uzman Desteği Alın

Saç Derisindeki Mantara Bitkisel Çözüm

Saç derisindeki mantara bitkisel çözüm, saç derisinde mantar, saç mantarı şampuanı, saç mantarına sarımsak. Saç derisindeki mantara bitkisel çözüm yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale.

Saç derisindeki mantara bitkisel çözüm sunan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Saç derisindeki mantara bitkisel çözüm hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Kafada Mantara İyi Gelen Bitkiler

Keten Tohumu Yağı

Keten tohumu yağı, antioksidan etkiye sahiptir. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Argan Yağı

Argan Yağı, cilde olan faydalarından bir tanesi de cildi serbest radikaller ve mikroplardan temizleyebilmesidir. Antioksidan özelliğinden dolayı bunu başarabilen argan yağı böylece cildin erken yıpranmasına engel olur. (kaynak:faydalarizararlari com)

Aloe Vera

Aloe Vera, vitamin ve mineral açısından zengin bir bitkidir. A, B1, B2, B3, B6, C, E vitaminlerini içerir. Ayrıca B12 vitamini açısından da iyi bir kaynaktır. Aloe vera folik asit, kalsiyum, magnezyum, çinko, selenyum, demir, krom, sodyum, potasyum, manganez ve bakır minerallerini içeren bir bitkidir. Özellikle antivirüs etkisi nedeniyle uçuklarda 3 gün gibi kısa bir sürede iyileşmeyi sağlar. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, antiseptik özelliği ile bakterileri yok eder ve sürüldüğü bölgenin iyileşmesini sağlayacaktır. (kaynak:hthayat com)

Ardıç

Ardıç, antiseptik özellikleri olan bir yağdır. Saç dökülmesine iyi gelir, saçların dökülmesini durdurur. Tonik etkisi bulunur, bu sayede cildin güzel görünmesine yardım etmesi de ardıç yağı faydaları arasındadır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Zeytinyağı

Zeytinyağı, etkili bir antioksidandır. Bu özelliğinden dolayı serbest radikallerin neden olduğu kırışıklık, tahriş ve yaşlanmas sorunlarını geciktirebilir. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesini ve sürekli sağlıklı kalmaları için gerekli olan mineralleri ve vitaminleri sağlar. (kaynak:faydalarizararlari com)

Kafada Mantara İyi Gelen Diğer Yağlar

Isırgan Tohumu Yağı : Saç dökülmesi kadınların ve erkeklerin sık yaşadığı problemlerden biridir. Sadece saç dökülmesi de değil, cansız, püskül püskül olmuş saçlarını dert edinenler. Kepekli ve yağlı görüntüden rahatsız olanlar, yıpranmış saçlarıyla baş edemeyenler ısırgan tohumu yağını kullanabilirler. (kaynak:endogalindan com)

Çam Terebetin Yağı : Saç köklerini ciddi anlamda onaran ve besleyen çam terebentin yağı. Saç dökülme sorunu içinde oldukça faydalı bir yağdır. Çam terebentin yağının saç üzerinde en etkili olduğu bölge saç dipleridir. Kepek sorunları ve deri problemlerinden düzenli bir kullanım ile kurtulmanızı sağlar. (kaynak:saclarimveben com)

Jojoba Yağı : İltihap giderici özelliğiyle akne ve sivilce tedavisinde de oldukça başarılıdır. E vitamini açısından zengindir. Antialerjendir. Hücre yenileyici özelliği vardır. (kaynak:milliyet com tr)

Hint Yağı : Çeşitli saç derisi sorunlarına neden olan ve saç dökülmesine yol açan enfeksiyonlardan kurtulmak için kullanılabilir. Kuru, pullu kafa derisi üzerine uygulandığında nemi korur ve kafa derisinin durumunu iyileştirebilir. (kaynak:bilgiustam com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.