İbrahim Saraçoğlu Saç Mantarı Tedavisi

tinea-capitis-nedir
Kafada Mantar Nasıl Geçer
5 Eylül 2017
Saç Derisindeki Mantara Bitkisel Çözüm
20 Nisan 2018

İbrahim Saraçoğlu Saç Mantarı Tedavisi

Uzman Desteği Alın

İbrahim Saraçoğlu Saç Mantarı Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu saç mantarı tedavisi, İbrahim Saraçoğlu saç mantarı kürü, İbrahim Saraçoğlu saç mantarı. İbrahim Saraçoğlu saç mantarı tedavisi.

İbrahim Saraçoğlu saç mantarı tedavisi kürü hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. İbrahim Saraçoğlu saç mantarı tedavisi makalesinde hocamızın aynısefa kürü yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu saç mantarı tedavisi için aynısefa kürünü tavsiye etmektedir. İşte İbrahim Saraçoğlu saç mantarı tedavisi.

İbrahim Saraçoğlu Saç Mantarı Kürü

İbrahim Saraçoğlu Saç Mantarı için aynısefa kürünü tavsiye etmektedir. Bu kür iki şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu kür her türlü mantar hastalığı içinde kullanılır.

Malzeme : 3 kaşık aynısefa bitkisi tozu.

Hazırlanışı 1 : Kürü sıvı şekilde hazırlamak için 2 bardak kaynamış suya aynısefa tozunu ekliyoruz. Daha sonra 5 dakika kaynatıyoruz. 5 dakika kaynattığımız sıvıyı ılımaya bırakıyoruz. Ilıyan sıvıyı süzdükten sonra mantarlı bölgeye uygulayabilirsiniz.

Hazırlanış 2 : Lapa halinde hazırlamak için. 1 çay bardağı kaynamış suya aynısefa bitki tozunu ekliyoruz. Lapa haline gelene kadar kaynatıyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz lapayı direkt veya biz tülbent yardımı ile bölgeye uyguluyoruz.

Haftada 3 kez uygulanır. Her defasında taze hazırlanmak zorundadır. En geç iki hafta içerisinde sonuç alınamıyor ise, kürü uygulamayınız.

Saç Mantarı için Bizim Tavsiyelerimiz

Keten Tohumu Yağı

Keten tohumu yağı, antioksidan etkiye sahiptir. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Argan Yağı

Argan Yağı, cilde olan faydalarından bir tanesi de cildi serbest radikaller ve mikroplardan temizleyebilmesidir. Antioksidan özelliğinden dolayı bunu başarabilen argan yağı böylece cildin erken yıpranmasına engel olur. (kaynak:faydalarizararlari com)

Çam Terebetin Yağı

Çam terebetin yağı, saç köklerini ciddi anlamda onaran ve besleyen çam terebentin yağı. Saç dökülme sorunu içinde oldukça faydalı bir yağdır. Çam terebentin yağının saç üzerinde en etkili olduğu bölge saç dipleridir. Kepek sorunları ve deri problemlerinden düzenli bir kullanım ile kurtulmanızı sağlar. (kaynak:saclarimveben com)

Zeytinyağı

Zeytinyağı, etkili bir antioksidandır. Bu özelliğinden dolayı serbest radikallerin neden olduğu kırışıklık, tahriş ve yaşlanmas sorunlarını geciktirebilir. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesini ve sürekli sağlıklı kalmaları için gerekli olan mineralleri ve vitaminleri sağlar. (kaynak:faydalarizararlari com)

Ardıç

Ardıç, antiseptik özellikleri olan bir yağdır. Saç dökülmesine iyi gelir, saçların dökülmesini durdurur. Tonik etkisi bulunur, bu sayede cildin güzel görünmesine yardım etmesi de ardıç yağı faydaları arasındadır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Aloe Vera

Aloe Vera, vitamin ve mineral açısından zengin bir bitkidir. A, B1, B2, B3, B6, C, E vitaminlerini içerir. Ayrıca B12 vitamini açısından da iyi bir kaynaktır. Aloe vera folik asit, kalsiyum, magnezyum, çinko, selenyum, demir, krom, sodyum, potasyum, manganez ve bakır minerallerini içeren bir bitkidir. Özellikle antivirüs etkisi nedeniyle uçuklarda 3 gün gibi kısa bir sürede iyileşmeyi sağlar. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Saç Mantara İyi Gelen Diğer Yağlar

Jojoba Yağı

Jojoba Yağı, iltihap giderici özelliğiyle akne ve sivilce tedavisinde de oldukça başarılıdır. E vitamini açısından zengindir. Antialerjendir. Hücre yenileyici özelliği vardır. (kaynak:milliyet com tr)

Isırgan Tohumu Yağı

Isırgan tohumu yağı, saç dökülmesi kadınların ve erkeklerin sık yaşadığı problemlerden biridir. Sadece saç dökülmesi de değil, cansız, püskül püskül olmuş saçlarını dert edinenler. Kepekli ve yağlı görüntüden rahatsız olanlar, yıpranmış saçlarıyla baş edemeyenler ısırgan tohumu yağını kullanabilirler. (kaynak:endogalindan com)

Hint Yağı

Hint yağı, çeşitli saç derisi sorunlarına neden olan ve saç dökülmesine yol açan enfeksiyonlardan kurtulmak için kullanılabilir. Kuru, pullu kafa derisi üzerine uygulandığında nemi korur ve kafa derisinin durumunu iyileştirebilir. (kaynak:bilgiustam com)

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, antiseptik özelliği ile bakterileri yok eder ve sürüldüğü bölgenin iyileşmesini sağlayacaktır. (kaynak:hthayat com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.