Saç Egzaması İçin Bitkisel Çözüm

Sedef Egzama ve Mantara Bitkisel Çözüm Haberi
25 Mart 2017
sac-mantari-bitkisel-tedavi
Saç Egzamasına Bitkisel Çözüm
27 Mart 2017

Saç Egzaması İçin Bitkisel Çözüm

tinea-capitis-nedir

tinea-capitis-nedir

Uzman Desteği Alın

Saç Egzaması İçin Bitkisel Çözüm

Saç Egzaması İçin Bitkisel Çözüm, saç derisinde kabuklanma, saç derisinde mantar. Saç Egzaması İçin Bitkisel Çözüm yöntemleri hakkında yazılmış makale.

Saç Egzaması İçin Bitkisel Çözüm yöntemleri ve kullanılan bitkilerin anlatıldığı makale. Saç Egzaması İçin Bitkisel Çözüm yöntemlerinde bu bitkiler ile hazırlanan kürler etkili olacaktır.

İşte egzama, sedef ve mantar gibi saç dibinde oluşan pullanmaya iyi gelen bitkiler.

Saç Egzamasına İyi Gelen Bitkiler

Zeytinyağı

Etkili bir antioksidandır. Bu özelliğinden dolayı serbest radikallerin neden olduğu kırışıklık, tahriş ve yaşlanmas sorunlarını geciktirebilir. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesini ve sürekli sağlıklı kalmaları için gerekli olan mineralleri ve vitaminleri sağlar. (kaynak:faydalarizararlari com)

Aloe Vera

Vitamin ve mineral açısından zengin bir bitkidir. A, B1, B2, B3, B6, C, E vitaminlerini içerir. Ayrıca B12 vitamini açısından da iyi bir kaynaktır. Aloe vera folik asit, kalsiyum, magnezyum, çinko, selenyum, demir, krom, sodyum, potasyum, manganez ve bakır minerallerini içeren bir bitkidir. Özellikle antivirüs etkisi nedeniyle uçuklarda 3 gün gibi kısa bir sürede iyileşmeyi sağlar. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Keten Tohumu Yağı

Antioksidan etkiye sahiptir. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Argan Yağı

Cilde olan faydalarından bir tanesi de cildi serbest radikaller ve mikroplardan temizleyebilmesidir. Antioksidan özelliğinden dolayı bunu başarabilen argan yağı böylece cildin erken yıpranmasına engel olur. (kaynak:faydalarizararlari com)

Çay Ağacı Yağı

Antiseptik özelliği ile bakterileri yok eder ve sürüldüğü bölgenin iyileşmesini sağlayacaktır. (kaynak:hthayat com)

Ardıç

Antiseptik özellikleri olan bir yağdır. Saç dökülmesine iyi gelir, saçların dökülmesini durdurur. Tonik etkisi bulunur, bu sayede cildin güzel görünmesine yardım etmesi de ardıç yağı faydaları arasındadır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Diğer Yağlar

Çam Terebetin Yağı

Saç köklerini ciddi anlamda onaran ve besleyen çam terebentin yağı. Saç dökülme sorunu içinde oldukça faydalı bir yağdır. Çam terebentin yağının saç üzerinde en etkili olduğu bölge saç dipleridir. Kepek sorunları ve deri problemlerinden düzenli bir kullanım ile kurtulmanızı sağlar. (kaynak:saclarimveben com)

Hint Yağı

Hint yağı, çeşitli saç derisi sorunlarına neden olan ve saç dökülmesine yol açan enfeksiyonlardan kurtulmak için kullanılabilir. Kuru, pullu kafa derisi üzerine uygulandığında nemi korur ve kafa derisinin durumunu iyileştirebilir. (kaynak:bilgiustam com)

Jojoba Yağı

İltihap giderici özelliğiyle akne ve sivilce tedavisinde de oldukça başarılıdır. E vitamini açısından zengindir. Antialerjendir. Hücre yenileyici özelliği vardır. (kaynak:milliyet com tr)

Isırgan Tohumu Yağı

Saç dökülmesi kadınların ve erkeklerin sık yaşadığı problemlerden biridir. Sadece saç dökülmesi de değil, cansız, püskül püskül olmuş saçlarını dert edinenler. Kepekli ve yağlı görüntüden rahatsız olanlar, yıpranmış saçlarıyla baş edemeyenler ısırgan tohumu yağını kullanabilirler. (kaynak:endogalindan com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.